Yunus Murat Ceylan: Reaksiyon bize kupayı getirdi!

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Trabzonspor’u 3-2 yenen Beşiktaş kupanın sahibi oldu. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş Yardımcı Antrenörü Yunus Murat Ceylan değerlendirmelerde bulundu.

İyi başladıkları mücadelede erken bir golle geriye düştüklerini aktaran Ceylan, “Basit bir hatayla geriye düştük. Golden sonraki reaksiyon çok iyiydi. Oyuncularımız kazanma isteklerini tamamen sahaya yansıttılar. Oyunun tamamı bizim inisiyatifimizde kontrolümüzde geçti. Mağlup durumdan skoru çevirmeyi başardık. İlk yarının sonunda bulduğumuz gol bizim için moral açısında iyi oldu. İkinci yarıya iyi başladık, öne geçtik. Bitime kısa bir süre kala yediğimiz gol ve arkasından verdiğimiz tekrar reaksiyon bize kupayı getirdi. Çok mutluyuz. Oyuncularımız hocamızın teknik taktik detaylara bağlı kaldılar. Kazanmamızda etkisinin olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Teknik sorumlu Serdar Topraktepe’nin Trabzonspor’u analiz yaparken dikkat ettiği noktalara değinen Yunus Murat Ceylan, “Serdar Hoca’nın adına cevap vereyim. Trabzonspor’u analizini yaptığımızda topun olduğu yerlerde çok yoğunlaştıklarını, diğer alanlarda geniş boşluklar bıraktıklarını değerlendirmiştik. Hocamız da bunun üzerinde çok durmuştu. Bu bölgelerden hızlı çıkıp yön değiştirerek geniş alanda rakibi yakalarsak etkili olacağımızı hesaplamıştık. Öyle de oldu” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir