Neden arka bahçenize bir kaşık dolusu şeker koymalısınız?

Arılar olmasaydı marketlerimiz çok farklı görünürdü ve beslenmemiz çok daha az besleyici olurdu. İyi haber şu ki, arılara yardım etmek için süper kahraman pelerinine gerek yok. Günlük hayatımızdaki basit değişiklikler büyük fark yaratabilir.

Arı dostu çiçekler dikmek, daha az böcek ilacı kullanmak ve hatta mümkün olduğunda organik ürünler satın almak, bu önemli tozlaştırıcılar için daha sağlıklı bir yaşam ortamına katkıda bulunabilir. Milyonlarca insanla çarpılan küçük eylemlerin bile güçlü bir olumlu etki yaratabileceğini unutmayın.

Arılar için canlı bir gelecek ve gelecek nesiller için gelişen bir gezegen sağlamak için birlikte çalışalım. Ancak durum umutsuz değil. Sıradan insanların bile benimseyebileceği ciddi bir ivme kazanan bir fikir var. Arılar, doğrudan insan hayatını kurtarmak için değil, bitkilerin tozlaşmasında kritik öneme sahiptir.

Şekerli su sunmak yorgun bir arının yeniden enerji kazanmasına yardımcı olabilir ancak arı popülasyonunu azaltmak için uzun vadeli bir çözüm değildir. İki yemek kaşığı beyaz toz şekeri bir yemek kaşığı suyla karıştırıp bir kaşığın üzerine arının ulaşacağı şekilde yerleştirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir